https://eldorado.serbianforum.info
https://eldorado.serbianforum.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM ZA SVE ONE KOJI VOLE DRUZENJE
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Glumice i glumci..priča se

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




Glumice i glumci..priča se  Empty
PočaljiNaslov: Glumice i glumci..priča se    Glumice i glumci..priča se  I_icon_minitimeNed Okt 23, 2011 11:09 am

KOLEGE MIRE KARANOVIĆ OGORČENE
KOLEGE MIRE KARANOVIĆ: MINISTRE, SRAM TE BILO!


Glumci osuđuju Predraga Markovića, koji je na Danima Žanke Stokić u Rabrovu njihovu koleginicu nazvao lezbijkom


Preterao, baš!
Posle skandala na otvaranju manifestacije Dani Žanke Stokić, kad je ministar kulture Predrag Marković izvređao glumicu Mirjanu Karanović nazvavši je lezbijkom, podigla se velika prašina!

U znak podrške glumici i javne osude ministra kulture u redakciju Kurira pristigli su brojni mejlovi i pozivi da ministar uputi izvinjenje. Mirine kolege su ogorčene takvim ponašanjem čoveka koji bi svojim primerom trebalo da propagira kulturu, a ne nekulturu.


►Lidija Vukićević: Bolje da to nisam čula

- Bolje je da nisam to čula, jako je ružno što je bilo uvreda od strane ministra i što se takve stvari dešavaju u kulturi, ja se bavim lepšim stvarima.

►Gorica Popović: Bio je vrlo neprijatan

- Navijam za koleginicu, čula sam se sinoć s njom, bio je vrlo neprijatan prema njoj. Po više osnova, Mirjana Karanović je u pravu.

►Nikola Simić: Ostao sam bez reči

- Takvo ponašanje ne priliči nijednom ministru. Ne priliči ni običnom građaninu da nekoga tako vređa. Verovatno je to njegov način ophođenja prema svima. Ostao sam bez reči. Naravno da ne mogu da ostanem ravnodušan na jedan takav ispad koji je povezan s mojom koleginicom Mirjanom Karanović.

►Milenko Pavlov: Može da radi šta mu se hoće

- Ružno je da ministar kulture tako govori, jer ono što se podrazumeva jeste da ministar kulture mora da bude kulturan čovek. Mi i nemamo dobru nacionalnu strategiju za raspodelu novca, pa ministar može da radi šta god hoće.

►Boban Stojanović, Kvirija: Predrag Marković je homofobičan

Povodom ispada ministra kulture Predraga Markovića, oglasila se i LGBT organizacija Kvirija centar, koja reakciju ministra Markovića ocenjuje kao seksističku i homofobičnu. U zvaničnom saopštenju navodi se da je ministar koristeći reč „lezbijka“ glumicu pokušao da politički diskvalifikuje, naglašavajući da je žena i insinuirajući njenu seksualnu orijentaciju.
Kvirija centar veruje da je ovakva kategorizacija nastala i zbog neprestane spremnosti Mirjane Karanović da podržava prava LGBT osoba.

kurir.info.rs
Nazad na vrh Ići dole
 
Glumice i glumci..priča se
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: MULTIMEDIJA :: SVET POZNATIH-
Skoči na: