https://eldorado.serbianforum.info
https://eldorado.serbianforum.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM ZA SVE ONE KOJI VOLE DRUZENJE
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Vijesti iz svijeta tenisa

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




Vijesti iz svijeta tenisa  Empty
PočaljiNaslov: Vijesti iz svijeta tenisa    Vijesti iz svijeta tenisa  I_icon_minitimeNed Okt 23, 2011 11:15 am

JANKO BOLJI OD VIKTORA NA KUPU KREMLJA

Vijesti iz svijeta tenisa  106976

MOSKVA - Srpski teniser Janko Tipsarević osvojio je Kup Kremlja pobedivši u finalu zemljaka Viktora Troickog sa 2:0 u setovima. On je prvi set dobio sa 6:4, a drugi sa 6 - 2.

Tipsareviću je ovo druga ATP titula ove godine, u kojoj je postigao 35 pobeda na tvrdoj podlozi. On će ostati na 13. poziciji ATP liste.

Janko se posle osvajanje titule u Moskvi zahvalio se svima koji veruju u njega, ali i u srpski tenis.

"Bila je ovo veoma dobra nedelja za mene. Čestitam Viktoru koji je napravio još jedan veliki rezultat jer je retkost da ko nije Rus ovde osvoji titulu", rekao je Tipsarević.

On se posebno zahvalio svojim najbližim, ali i navijačima u Srbiji.

"Hvala mojoj ekipi, supruzi koja me podržava i kada igram očajno, ali i sada kada mi dobro ide. Hvala roditeljima i svim navijačima u Srbiji koji i dalje veruju da ovaj sport može da bude veliki", izjavio je Tipsarević.

Ni Viktor Troicki nije bio razočaran, možda i zbog toga što je izgubio od velikog prijatelja.

"Čestitam Janku, igrao je izuzetno u finalu, bio je bolji i zaslužio je titulu. Želim mu da ode na Masters u London. Lično, zadovoljan sam, bez obzira na to što nisam odbranio titulu. I finale je veliki uspeh za mene", istakao je Troicki.
kurir info.rs

Nazad na vrh Ići dole
JUTARNJA IZMAGLICA
ADMIN
JUTARNJA IZMAGLICA


Broj poruka : 310
Datum upisa : 16.10.2011

Vijesti iz svijeta tenisa  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vijesti iz svijeta tenisa    Vijesti iz svijeta tenisa  I_icon_minitimePon Nov 21, 2011 12:39 am

Đoković protiv Berdiha u 21h kreće po konačni trijumf
D. Nikolić | 21. 11. 2011. - 11:00h
Novak Đoković u 21 čas po srednjeevropskom vremenu igra protiv Čeha Tomaša Berdiha svoj prvi meč na ovogodišnjem završnom Mastersu u Londonu na kome se osam najboljih tenisera današnjice nadmeće za prestižni trofej.
Vijesti iz svijeta tenisa  119246_610xca9hg7sa_f

Sezona iz snova, kakva još nije viđena u "belom sportu", omogućila je Đokoviću da se vine do neslućenih visina. Prvo mesto na ATP listi samo je delić njegovih uspeha jer, iako to nije pošlo za rukom velikom broju igrača, Noletov podvig je utoliko veći zbog načina na koji se domogao trona. Nestvarne serije pobeda, tri osvojena Grend slema u jednoj godini, lekcije iz smirenosti Federeru i Nadalu u trenucima kada su i oni blistali, bili bi jedini bitan uvod pred Đokovićev nastup u Londonu da nije - povrede.

Nastupajući za reprezentaciju Srbije u polufinalu Dejvis kupa, Novak je povredio rame a potom, zbog nedovoljno zalečenog bolnog mesta, morao da napusti turnir u Parizu. Duga sezona, prepuna brojnih mečeva (73) zbog retkih poraza (4), počela je da uzima danak. Najbolji teniser sveta stigao je u London da pokaže da je zaista najbolji - a niko, pa ni on sam, ne zna koliko će rame izdržati.

Peti put Đoković nastupa na završnom Masters turniru, a prvi put kao "broj 1". Prvi put i kao "favorit koji to možda i nije". Da li će mu rame dozvoliti da protiv Berdiha, od kog je izgubio samo prošle godine u polufinalu Vimbldona, stigne do sjajnih 8-1 u međusobnim duelima, saznaćemo nedugo nakon što meč počne.

Ponedeljak, 21 čas po srednjeevropskom vremenu. Nole protiv Berdiha. Za početak. A onda slede mečevi protiv ostalih rivala iz grupe u kojoj su Endi Marej i David Ferer. Pa, ako bude među dvojicom najboljih, polufinale. A onda okršaj za trofej. Za konačni trjiumf u 2011.
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/portal
 
Vijesti iz svijeta tenisa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SPORT :: TENIS-
Skoči na: